Program / ANTI-KOMANČ SHOW

ANTI-KOMANČ SHOW

16.11.2017 Datum akce
20:00 Čas akce
100,- Kč Vstupné

O akci

Srđan Kuzmanović trio /GIPSY JAZZ, SWING MANOUCHE/, Kula Pikle

Srđan Kuzmanović trio /GIPSY JAZZ, SWING MANOUCHE/

Srđan Kuzmanović (doublebass) se narodil v roce 1977 (Pula - Chorvatsko). Ačkoli není hudebník s formálním hudebním akademickým zázemím, vášeň a hudební nadání ho spojuje s velkými osobnostmi jihoevropského jazzu. Je žákem skvělého baskytarysty a pedagoga Andyho McKeye. Od roku 2015 je členem rytmické sekce fenomenálního „Pula Big Band“ Branko Sterpina, se kterým spolupacuje i na celé řadě dalších projektů. V létě 2017 zakládá „Srđan Kuzmanović trio“ hrající gipsy swing, nebo také swing manouche a navazuje na tradici Django Reinhardta, Than Thou Vidala a dalších.

Tomáš Honsa (solo guitar) největší osobnost českého gypsy swingu, žák Stochello Rosenberga, Fapy Lafertina, Paulus Schäfera, příležitostný spoluhráč Gismo Grafa a dalších. Je čestným členem all star bandu „Fiorin jazz Orchestra“.

Jan Janík (rythm guitar) jeden z výherců mezinárodní kytarové soutěže „Guitarfestival 2000" (kategorie Jazz/Blues). Jako studiový hráč se podílel na řadě nahrávek všech možných žánrů od world music po metal. Od roku 2005 do roku 2010 byl firemním hráčem spol. Roland pro východní Evropu. Na soutěži Nové tváře slovenského jazzu 2010 získal zvláštní ocenění v kategorii ethno jazz. Kromě elektrické kytary (Radiojam Acid Jazz Foundation) se věnuje gypsy swingu (Roland Hamaj Trio) a studuje Flamencovou kytaru. Vystupoval spolu s Chris Duarte group, Guy Davisem, Josho Stephanem, Peterem Lipou v projektu „Django meets Duke“, Legendárním chorvatským kytaristou Boro Lukičem, Janem Babičem, Vlado Vizárem, Andrejem Šebem a dalšími. Je čestným členem all star bandu „Fiorin jazz Orchestra“.

 

Kula Pikle alternative-pop / Zlín

KULA PIKLE je alternativně popová hudební skupina z Malenovic u Zlína.

"Chytrá a chutná míchanice rocku, funku, alternativy a mrazivě úsměvných textů,

servírovaná čtveřicí věkově rozdílných, ale názorově se zřejmě shodujících mladých mužů.

Zatímco jedna čtvrtina kapely reprezentuje pohled na dění kolem sebe odpovídající radostnému očekávání, ostatní začínají zápolit s nejistotami krize středního věku a střet těchto poměrně rozdílných polarit se odráží jak v samotném přístupu k hudbě, tak v tématech, objevujících se v jednotlivých skladbách, kupodivu způsobem víceméně pozitivním. Významným prvkem, kterého se náměty písní dotýkají, je vztah mezi ženou a mužem, ovšem jeho zpracovaní je naprosto odlišné od sladkobolných tirád, rádobychlapských výlevů a pokryteckých vyznání, zaplňujících současnou českou popkulturu. V podání KULA PIKLE je téma mezilidských vztahů očesáno od patosu a idealizace, a to, co je ponecháno, vyznívá sice syrově, ale nikoli vulgárně. Naléhavě a pravdivě"                                                                                    

Petra Truncová, 23.12.2012

KULA PIKLE

Petr Hanuš aka Pedro aka Péčko (Šufunky Gang Relapse, ex Šufunky Gang, Babolam, Agnes Compadres, m.u. Jane, Korben Dallas Multipass, Hurdisovy domy, Spitfire) pěkně zpívá a hraje na basovou kytaru

Pavel Jordán aka Palé aka P.J. (ex Divoký srdce, Nšoči, Agnes Compadres, Mr. Datell) hraje na kytaru a zpívá vysoko

Adam Strojil aka Adam (ex nic) hraje nově a dobře na klávesy a zatím nezpívá ale možná bude

Michael Šimůnek aka Šimon aka Myšák (ex Hudba Praha, Divoký srdce, Nšoči, Agnes Compadres, Mr. Datell) hraje na bicí a zpívá hluboko

 

 
Přejít na událost na FACEBOOKU
Zpět na výpis akcí